אורלי גוטמן
 הקליניקה  |  שובר הנחה  |  שאל את אורלי  |  מן העיתונות  |  סרטונים  |  טיפים  


            משמניו של הטבע
       - מגזין ביו - עיתון "הארץ" - 12.5.10            

מבין שבעת המינים  בהם התברכה ארצנו משמשים  הזית,  החיטה והגפן לייצור שמנים.  שמן הזית, שמן נבט החיטה ושמן זרעי הענבים הם שמנים ותיקים בתעשיית החן והטיפוח, בארומתרפיה מעשית ובמוצרים שונים לטיפול וטיפוח העור והשיער.
מה יש בשמנים אלו, שהופך אותם מיוחדים ונחשקים גם בתעשיית היופי?
שמן הזית –עשיר בויטמינים ומינראלים. הוא ידוע באיכויות  העיסוי שלו לריפוי העור והרקמות הריריות, מצבים ריאומטיים, טיפול בשיער, ריכוך והזנה של העור. ריחו של שמן הזית מתעדן עם הוספת שמן אתרי נדיף.
שמן נבט חיטה – שמן כבד. עשיר מאד בויטמין E , נוגד חימצון. שמן זה מצוין לריפוי ואיחוי העור. מתאים לכל סוגי העור ובעיקר לעור יבש ולעור שהזדקן טרם עת.
שמן זרעי ענבים – שמן קל ונספג היטב בעור.  מכיל חומצות שומן חיוניות, נוגד חימצון. מתאים לכל סוגי העור וגם לעור תינוקות.  מחדש את העור, מזין אותו ושומר על גמישותו.
מוצרים ארומתרפיים משלבים שמנים נדיפים (לבנדר, גרניום ועוד) עם שמנים נשאים שונים – שמן זרעי ענבים, שמן נבט חיטה, שמן נר הלילה, שמן שקדים, שמן בוראג'  ועוד. בהכנת מוצרי טיפוח טבעיים על בסיס שמנים ארומתרפיים, בהתאמה אישית ,נתאים את שמן הבסיס לסוג העור. כך לדוגמא שמני הפנים - בהם אפשר להשתמש כפי שמשתמשים בקרם או בתחליב לחות רגיל. בהכנת שמן פנים לעור יבש עד רגיל  תהיה העדפה של שמן זית ושמן נבט חיטה כבסיס לעומת העדפה לשימוש בשמן זרעי ענבים בהכנת שמן פנים לעור רגיל  עד שמן. לשמנים אלו יתווספו טיפות של שמנים נדיפים במינונים מתאימים. להתאמה אישית, מומלץ לפנות לנטורופת או ארומתרפיסט.

 

 
NTT - מערכות ניהול תוכן

כל הזכויות שמורות - אורלי גוטמן ©

BetaGroup - עיצוב אתרים